ضرب و شتم شدید مردم توسط لباس شخصیها و مأمورین نظامی اصفهان

به‌نقل از منابع محلی پلیس با همکاری ماموران لباس شخصی از سمت میدان انقلاب و نیز هتل پل به جمعیتی که با فاصله ۲۰۰ متری سی‌وسه‌پل جمع شده بودند، یورش بردند که این حملات منجر به زخمی شدن ۲ نفر شد که با آمبولانس منتقل شدند، همچنین حدود ۷ تا ۱۰نفر از اجتماع‌کنندگان پس از ضرب و شتم شدید دستگیر و توسط خودروهای انتظامی منتقل شدند.

گزارشها حاکی از آن است که همزمان، گروه موتورسواران بسیج با مانور در میان جمعیت به رعب و وحشت و ضرب و جرح، حاضران اقدام کردند.

این تجمع مردمی که از طریق پیامک و دعوت در فضای مجازی شکل گرفته بود، حدود ساعت ۹ صبح روز جمعه، با حضور تعدادی از فعالان محیط‌ زیست، در فاصله پل های تاریخی سی‌وسه پل تا پل خواجوی کرمانی،  در حمایت از زاینده‌رود و اعتراض به خشکسالی، به صورت زنجیره انسانی تشکیل شده بود.

تارنمای محلی «صاحب» در گزارشی که دقایقی پس از انتشار از خروجی این سایت حذف شد، عنوان کرده بود که علی‌رغم تجمع آرام  که بدون حمل پلاکارد و  یا حتی سر دادن شعار برگزار شده بود، پلیس از ساعات اولیه تجمع، سعی در متفرق کردن مردم داشت.

اما در ادامه مقاوت مردم، منجر به حملات شدید عده‌ای مأمور در لباس شخصی و نظامی تبدیل شد.

در میان درگیری زنانی قابل‌ مشاهده بودند که با حمله پلیس چادر از سرشان افتاده بود و حتی مأمورین به مرد ۴۵ ساله‌ای که کودک به دوشش بود نیز امان ندادند و با باتوم وی را ضرب و شتم کردند به صورتی که کودک از بغلش بر زمین افتاد.

در جریان این یورش که حدود ۲۰ دقیقه به طول انجامید، ماموران نیروی انتظامی اقدام به ضبط دوربین یکی از عکاسان و نیز موبایل‌هایی که از درگیری ها تصویر گرفته بودند، کردند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s