حمله به ایران در شهریور تهدید است، یا واقعیت؟

واسطه های عرب نژادی که برای خرید برخی تجهزات نظامی و انتقال آن به عربستان و برخی کشورهای کوچک منطقه در برخی کشورهای اروپائی- بویژه آلمان- پرسه می زنند، دلیل این پرسه زنی و سر کیسه ای که حکام کشورهای منطقه در این راه گشوده اند را حوادثی ذکر می کنند که از ماه سپتامبر به بعد باید در منطقه منتظر آن بود. آنها با صراحت نمی گویند اما اشاره به ایران کرده و تلویحا می گویند که از چندماه دیگر منطقه خلیج فارس بار دیگر شاهد یک جنگ خواهد بود و حکام کشورهای منطقه، بودجه های محرمانه ای را برای پیچیده ترین جنگ افزارها در نظر گرفته و همه شبکه های خود در اروپا را تبدیل به واسطه های جهت خرید این تجهیزات کرده اند. این روزها در مدرن ترین هتل های اروپائی، عرب های مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی چند روزی مستقر شده و پس از تماس با واسطه ها، راهی دیگر کشورها می شوند. خرید برخی از مدرن ترین قایق های جنگی از کشور… نگرانی آور است. براستی تا دو ماه دیگر خلیج فارس شاهد مرگبار ترین جنگ خواهد شد؟ حکام منطقه اطلاع دقیقی درباره این واقعه دارند؟ به آنها آماده باش داده شده و یا خود به این نتیجه رسیده اند؟

رسانه های اسرائیلی، یا با هدف بر سر قدرت نگهداشتن فرماندهان سپاه و دولت احمدی نژاد و یا با هدف سنجش واکنش های جهانی و یا مطابق به طرح گام به گام جنگی، در روزهای اخیر بر شمار اخبار حمله به ایران در شهریورماه آینده افزوده است. این خبرها معمولا با استناد به گفته مقامات امنیتی سابق اسرائیل و یا مقامات مطلع اسرائیل و یا حتی امریکائی منتشر می شوند. از جمله خبری که سایت اینترنتی اورشلیم پست در تاریخ 16 ژوئیه، به نقل از گفتگوی “رابرت بر” با رادیوی متعهد لس انجلس (KPFK) منتشر کرده است. ظاهرا این مقام امریکائی که 21 سال روی مسائل لبنان و سوریه کار کرده، گفته است، حمله به ایران، به نظر می رسد پیش از رای گیری برای ایجاد دولت فلسطینی انجام خواهد شد و نخست وزیر اسرائیل از آمریکا خواسته با این حمله همراه شود.

“رابرت بر”، منبع خبر خود را افشاء نکرده، اما به نظر می رسد میرداگان، رئیس سابق موساد حمله اسرائیل را بلوف در نظر نگرفته است و در این مورد هشداری جدی داده است.

“بر” از داگان نقل قول می کند که با حمله به ایران، جنگ در منطقه در خواهد گرفت.علاوه بر سایت اتمی نطنز، پایگاه های نظامی جمهوری اسلامی نیز از اهداف این حمله اند. به گفته “رابر بر”، ایرانی ها نیز در بصره و بغداد عکس العمل نشان خواهند داد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s